26. Podještědská výstava psů

12.09.2009 00:00

 Dnešního dne jsem se s Trummčou a našimi kamarádami z chovatelské stanice EDEN SEVERU 26.Podještedské výstavy psů v Liberci. I přes velké potíže s autem jsme s Luckou a našimi miláčky dorazili na výstavu včas a ještě jsme si nemalou, asi dvouhodinovou, chvilku počkali, než pan rozhodčí posoudí jiný kruh. Byl totiž delegován do dvou kruhů. Vzniklou pauzu jsme vyplnili vyprávěním příhod o našich "vlčácích."

Jako první do kruhu šel Vašek (Kašek Zlatá Palz) a byl ohodnocen ve Třídě dorostu oceněním VN1. Další koho vzala Lucka do kruhu, tedy dle katalogových čísel, byl Lexík (Lupus Crying Wolf), kterého pan rozhodčí ve Třídě vítězů ocenil V1 a stal se vítězem třídy. Po Lexovi nastoupila na plac Eňa (Enigma Cryin Wolf) ve Třídě mladých. A potom už po mém boku nastoupila Trummča, která se panu rozhodčímu líbila a i pěkně předvedla. Byla oceněna v Mezitřídě V1 a dostala titul vítěz třídy. To samé se ještě povedlo Káje (Scarlet Eden Severu) v Třídě otevřené, která navíc porazila v přímém souboji o nejlepší fenu Trummču a Lucy (Lota Eden Severu), která byla oceněna V1 a vítězem Třídy vítězů. Jako poslední se šla na pana rozhodčího mrknout Ešír (Ešír Eden Severu) ve Třídě veteránu a byla oceněna V1 a získala titul Vítěz třídy.

Závěrečných soutěží se zúčastnila Eňa, co by nejlepší mladá fena, ale bohužel neuspěla v soutěži "Nejlepší mladá fena." To samé se dá říct i o Lexovi a Scarlet, kteří soutěžili o "Vítěze Liberce 2009." Lexík ještě jednou nastoupil s Lucy v soutěži "Nejlepší pár psů", kde opět nevyhráli. Ale to už nás hřálo na srci prvenství v soutěži "Nejlepší chovatelsá skupina."

Závěrem mohu říct, že se mi na výstavě líbilo a s jejím průběhem jsem byl spokojen.