Světová výstava psů Bratislava 2009

10.10.2009 14:58

 Po dlouhých týdnech plných očekávání a netrpělivosti jsme se ve čtvrtek 8.10.2009 zúčastnili Světové výstavy psů v Bratislavě. Druhý den jsme se předváděli na Speciální výstavě Československého vlčáka.

 Ve čtvrtek hodinu po půlnoci jsem vyrazil, vyjímečně sám, na "Světovku" do Bratislavy. Společnost na cestě i během celého pobytu mi dělaly dvě čtyřnohé slečny, Trummy a Scarlet. Do místa konání výstavy jsme dorazili něco po šesté hodině, díky čemu jsem měl dost času se na výstavišti zorientovat a vyřídit potřebné formality. 

 Po příchodu pana rozhodčího Oskára Dóry posuzujícího feny na Světové výstavě psů, se mohlo začít. Po jedné feně ve Třídě dorostu, ji následovalo 27 ve Třídě mladých, což byl nářez. Pan rozhodčí musel díky tak velkému počtu vystavovaných fen rozdělit tuto i následné Třídu střední a Třídu otevřenou do několika skupin. Já s Trummčou jsme opět soutěžili ve Třídě Mladých, kde Trummča dostala ocenění Velmi dobrá. Totéž se mi "povedlo" i s Kájou ve Třídě střední. První den byl zakončen přehlídkou národních plemen, které se zúčastnilo 186 Československých vlčáků. Jediné co mohu říct, NÁDHERNÉ. To vše podtrhl emotivní projev, otce Československého vlčáka na Slovensku, pana Rosíka.

 V pátek byla pořádána již zmiňovaná Speciálná výstava Československého vlčáka, která se vzhledem k chladnému počasí bohužel konala venku. Ale na konec se každý zahřál, když běhal se svým miláčkem v kruhu před zkoumavým pohledem pana rozhodčího Tibora Havelky. Trummy tento den byla oceněna Výbornou, Káje bohužel opět Velmi dobrou.

I přes nevelký úspěch byla tato výstava jasnou jedničkou ze všech, které jsem s Trummčou absolvoval. Důvod? 186 ČSV v Národních plemenech, příchod a projev dojatého pana Rosíka, kterému tento den byl poděkováním za vše, co udělal pro nejúžasnější psí plemeno.